40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

اولین عامل مهم که باید در نظر گرفته شود منبع است. برای مثال از روی فیلم آموزشی مطالعه می‌کنید یا کتاب‌های کمک درسی و یا از روی جزوات معلمان!
بعد از تعیین منبع باید در هفته اول برای خودتان زمان پیشنهادی در نظر بگیرید. به عنوان مثال: داوطلبی که زیست را از روی فیلم آموزشی مطالعه می‌کند به منظور مشاهده و نت برداری به دو برابر زمان آموزش فیلم، زمان برای مطالعه نیاز دارد.

اما اگر مثلاً همین مبحث از روی منبع کمک آموزشی تک پایه خیلی سبز مطالعه شود، باید برای مطالعه هر صفحه یک زمان تقریبی به خودتان پیشنهاد دهید که بر اساس تجربه برای هر صفحه زیست از روی کتاب خیلی سبز، داوطلبان به 30 تا 40 دقیقه زمان نیاز دارند.

مورد بعدی افرادی هستند که از روی جزوات کلاس‌های خصوصی مطالعه می‌کنند. در اینجا هم باید مانند کتاب‌های کمک درسی برای مطالعه هر صفحه زمان پیشنهادی در نظر بگیرید.
از هفته دوم با کمک گزارش کار از هفته اول زمان دقیق مطالعه از روی هر منبعی که دارید را به‌دست می‌آورید و یک برنامه‌ریزی دقیق برای هر درس و هر مبحث می‌توانید بر اساس آن داشته باشید.

دوستان خوب سایت به‌ پاسخ امیدوارم به طور کامل به جواب سوال خود در مورد نحوه زمان بندی دروس برای برنامه ریزی رسیده باشید اما اگر هنوز ابهامی درباره این موضوع دارید همین الان از بخش نظرات بپرسید تا پاسخ دهیم. پیشنهاد می‌کنم با استفاده از لینک‌های زیر به سایر مقالات مهم که کاملا رایگان بررسی شده دسترسی داشته باشید:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا