40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

هدف همه شما از کنکور دادن، رسیدن به یک رشته دانشگاهی خوب است، برای اینکار باید دروس خود را مطالعه کنید و خب درسی مانند زیست‌شناسی از 24 فصل تشکیل شده است. برای تسلط روی کل مباحث به بیش از یک‌بار مطالعه هر فصل نیاز دارید.

فرض کنید فصل اول را در 5 ساعت مطالعه کرده‌اید؛ آیا برای مطالعه بار دوم و سوم هم قرار است دوباره برای این فصل 5 ساعت زمان اختصاص دهید؟
احسنت؛ برای کاهش زمان مرور مطالب شما باید زمان کمتری به مطالعه اولیه اختصاص دهید و این موضوع فقط و فقط با استفاده از خلاصه‌نویسی امکان‌پذیر است. شما یک درسنامه ده صفحه‌ای را به کمک خلاصه‌نویسی به 5 صفحه کاهش خواهید داد و قاعدتا برای دوران مرور با کمک آن 5 صفحه کل مطالب را در زمان کوتاه‌تری مرور خواهید کرد.

من شایان مامندی هستم مشاور تحصیلی و در این مقاله از سایت به‌پاسخ سعی کردم به ساده‌ترین زبان ممکن به این سوال که چرا باید خلاصه‌نویسی کنیم پاسخ دهم. در صورتی که سوال یا ابهام دیگری نیز ذهنتان را درگیر کرده‌است از بخش نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم.

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا