40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

امکان ندارد این سوال که بهترین ساعت برای درس خواندن کی است برای یک کنکوری پیش نیاید؟ اصلا صبح‌ها بازدهی مطالعاتی بیشتر است یا عصر و یا شب؟ من شایان مامندی هستم مشاور تحصیلی و در این مقاله از به‌پاسخ به بررسی این سوال یعنی بهترین ساعت برای مطالعه کردن خواهم پرداخت.

چه زمانی برای درس خواندن بهتر است؟

بحث ساعتی که بهترین بازدهی را برای مطالعه داشته باشد برای هر فرد متفاوت است و هیچ معیار مشخصی ندارد؛ به خصوص این موضوع که بهترین زمان درس خواندن صبح زود می‌باشد نیز کاملا منسوخ شده.

البته باید بدانید که عادت گرفتن به صبح زود بیدار شدن در نظم و زمان اتمام مطالعه تاثیر زیادی دارد اما به معنای یادگیری با بازدهی بالاتر نیست. حتی در سال 2019 طبق تحقیق علمی “Learning and Individual Differences” انجام شده نیز این موضوع صراحتا بیان شده که هر شخصی بر اساس سلیقه و ویژگی‌های فردی خود در یک ساعت از روز بازدهی بالاتری دارد.

بر اساس این استدلال‌ها بهترین روش برای پیدا کردن ساعتی که در روز بازدهی بالاتری دارد فقط تست کردن وضعیت مطالعاتی خودتان در زمان‌های متفاوت است.

امیدوارم به پاسخ سوال خود رسیده باشید و توصیه می‌کنم اگر ابهام یا سوال دیگری نیز دارید از بخش نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهیم. برای دسترسی به سایر مقالات توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا