40 درصد کل زیست کنکور هدیه ما برای شماست؛ شماره موبایلت رو وارد کن و هدیه رو همین الان بگیر:

دوست خوبم سلام. من شایان مامندی هستم مشاور تحصیلی و در این مقاله از به پاسخ سوال رایج دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور درباره شرکت نکردن در امتحان ترمیم معدل یا به عبارتی اگر ترمیم معدل نکنیم چه اتفاقی می‌افتد را بررسی کنید.

دقت کنید که هیچ اجباری برای ترمیم نکردن معدل وجود ندارد ولی با توجه به تاثیر قطعی معدل در کنکور، درصورتی که معدل و نمراتی کمی در امتحان نهایی کسب کرده باشید ممکن است راه برای رسیدن به رتبه و رشته مد نظر کمی سخت شود. نکته بعدی عدم حضور در امتحان ترمیم معدل یا عدم کسب نمره بهتر از نمره قبلی در امتحان است؛ در صورتی که در امتحان ترمیم معدل شرکت نکنید، غیبت رد خواهد شد و هیچ نمره‌ای به شما تعلق نخواهد گرفت و همان نمره قبلی کسب شده لحاظ می‌شود. در صورتی که برای غیبت در امتحان نهایی دلیل موجه بیاورید می‌توانید در نوبت بعدی مجددا امتحان بدهید.

در صورتی که نمره کسب شده در امتحان ترمیم معدل نیز از نمره قبلی کمتر باشد، همان نمره قبلی برای شما لحاظ خواهد شد یا در حالت کلی نمره بهتر برای داوطلب قید خواهد شد.

امیدوارم ابهام شما درباره این موضوع در سایت به پاسخ رفع شده باشد. از شما عزیزان دعوت می‌کنم تا از سایر مقالات و بخش‌های سایت که دارای نکات آموزشی به شدت مهمی هستند با استفاده از لینک‌های زیر دیدن کنید:

2.5 2 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
تیمی از بهترین مشاوران به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما هستند. هر سوالی دارید در قسمت نظرات بپرسید. در سریع‌ترین زمان از ما پاسخ بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا